VIDEO | “Furi algjeriane”, Mahrez&Co. kalojnë në çerekfinale

0

Algjeria e ka pasur të thjeshtë kalimin në çerekfinalet e Kupës së Kombeve të Afrikës, teksa ka mundur 3 – 0 Guinenë  në ndeshjen  e fazës së 1/16-ve. Belaili, Mahrez dhe Unas ishin autorët e golave në këtë 90-minutësh.

Në çerekfinale Algjeria do të ndeshet me skuadrën fituese të çiftit Mali – Bregu i Fildishtë. Kombëtarja magrebase është një ndër favoritet për të fituar trofeun më prestigjioz të futbollit afrikan.

Algjeri 3– 0 Guine
Shënues: Belaili 24’, Mahrez 57’

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.