VIDEO/ Franca është “mbretëresha” e Ligës së Kombeve, një supergol i Benzemasë dhe konfirmimi i VAR-it i japin humbjen Spanjës

Franca është “mbretëresha” e Ligës së Kombeve, teksa ka mposhtur në finale Spanjën e Luis Enriques. Ndeshja ishte mjaft e bukur, me të dyja skuadrat që dhuronin raste flagrante minutë pas minuti. Oyarzabal do të kalonte Spanjën në avantazh në minutën e 64-të, por vetëm 2 minuta më vonë pas një aksioni fantastik Benzema do të barazonte gjithçka me një gol mbresëlënës.

Pas dy golave, ndeshja u hap totalisht dhe në minutën e 80-të, Theo Hernandez jep asist për Mbappe-në, i cili kalon në avantazh Francën. Ndërhyrja e VAR-it i shqetësoi pak “gjelat”, por arbitri konfirmoi golin e shënuar. Spanja provoi të reagonte, duke krijuar raste të pastra, megjithatë pa mundur të barazojë tak?m?n. Franca fiton përherë të parë Ligën e Kombeve që pas krijimit të këtij kompeticioni./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

https://twitter.com/Ziad_EJ/status/1447298761823334411

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online