VIDEO/ Fitorja me Çelsin një ogur i mirë, Xhaka dhe Arsenali gjejnë ritmin në Premier Ligë

Fitorja ndaj Çelsit duket se ka qenë një ogur i mirë për Arsenalin, që fiton përsëri ditën e sotme ndaj Brigtonit. Pjesa e parë ishte mjaft e mbyllur, ku të dyja skuadrat u përpoqën të mos pësojnë gol. Në të dytën “topçinjtë” ishin më të shpejtë në sulmet e tyre dhe në minutën e 66-të Lakazet, i sapo futur në lojë, shënon gol me prekjen e parë.

Ndërkohë që një ndeshje mjaft të mirë zhvilloi dhe lojtari me origjinë shqiptare, Granit Xhaka, i cili duket se ka gjetur ritmin së bashku me skuadrën. Me këtë fitore Arsenali pozicionohet në vendin e 13-të, ndërsa Mikel Arteta duket se do ta mbyllë vitin 2020 në krye të pankinës./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online