VIDEO/ Fitore e çmendur e Tiranës së Ahmatajt kundër Vllaznisë, Hasani jep goditjen e madhe në aksionin e fundit (VIDEO)

Tirana e Ahmataj ka arritur që të marrë një fitore dramatike kundër Vllaznisë. Ndeshja u vulos në aksionin e fundit, atje ku Hasani shënoi golin e fitores. Bardheblutë ia dolën në shifrat 0-1, në një moment që Tirana u kthye në fjalën e parë të mediave sportive për shkak të situatës së krijuar me Orges Shehin.

Minutat e fundit ishin edhe më të bukurat e këtij takimi, me raste nga të dy ekipet. Smajli la ekipin me 10 lojtarë teksa u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë në minutën e 81, ndërsa Tirana e shfrytëzoi më së miri. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

VLLAZNIA: Mehidri, Smajli, Stojanovic, Juric, Sala, Boshnjaku, Krymi, Mala, Coba, Gruda, Balaj. Trajner: Migen Memelli

TIRANA: Abdullahu, Doka, Najdovski, Hoxhallari, Përgjoni, Hila, Deliu, Jonuzi, Hasani, Latifi, Abazaj. Trajner: Julian Ahmataj