VIDEO/ Firma për lëvizjen e lirë me Serbinë, Mërgim Mavraj kujton historinë: Për Preshevën të gjithë me ra!

0

Shqipëria është pjesë e “Minishengenit Ballkanit”, ndërsa kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm me homologët e tij Vuçiç dhe Zaev. Kështu është nënshkruar marrëveshja për atë që cilësohet si “Ballkani i hapur” që në të ardhmen të kemi lëvizjen e lirë të njerëzve dhe mallrave mes këtyre tre vendeve.

Sigurisht që kjo lëvizje ka sjellë reagimin e madh të shqiptarëve që nga ana tjetër nuk mund të harrojnë se bëhet fjalë për Serbinë, shtet ky që e trashëgon urrejtjen karshi nesh. Së fundmi është Mërgim Mavraj, lojtari shqiptar, që nëpërmjet një video të publikuar në rrjetet sociale tregon hapur qëndrimin e tij. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.