VIDEO/ Festa shpërthen në rrugët e Maqedonisë së Veriut, Alioski rrëmben edhe kitarën

0

Menjëherë sapo është sinjalizuar fundi i takimit mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës ka shpërthyer edhe festa e madhe. Fatkeqësisht për ne ishte në krahun e gabuar, pasi të gjithë shqiptarët ishin të mbështetjen vëllazërore me dardanët. Por asgjë më tepër sesa lotët dhe dëshpërimi në një humbje të pamerituar.

Nga krahu tjetër ka shpërthyer festa, ndërsa rrugët e qyteteve janë pushtuar nga tifozët e shumtë maqedonas. Emocionet kanë ndezur edhe vetë futbollistët që kanë dalë nga vetja dhe kanë festuar deri në orët e para të mëngjesit, ku edhe njëherë tjetër është Ezgjan Alioski shpirti i festës, teksa ka marrë edhe kitarën për të dhuruar spektakël. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.