VIDEO/ Është e pabesueshme se çfarë goli iu anulua dje Spanjës në Kampionatin Europian, e gjitha kjo për fajin e…UEFA-s

UEFA vendosi që në fazën e grupeve të kampionatit evropian për lojtarët nën 21 vjeç, gjyqtarët të mos kenë ndihmën e VAR-it dhe për këtë po paguajnë një çmim të lartë.  Italia pagoi pasojat në ndeshjen hapëse ndaj Francës, ku tre gabime të rënda arbitrimi i kushtuan shumë në humbjen e pësuar.

Mungesa e teknologjisë VAR shkaktoi një nga gabimet më të mëdha të arbitrave në vitet e fundit në ndeshjen mes Ukrainës dhe Spanjës. Të dyja skuadrat kanë kaluar tashmë fazën e grupeve, por në lojë ishte fitimi i vendit të parë në grup. Spanja hyri në ndeshje si e renditur më mirë nga gol diferenca dhe i mjaftonte barazimi.

Sa i përket rastit që mori vëmendjen, ishte portieri ukrainas që humbi topin, Riquelme e mori sferën dhe arriti të shënonte. Por arbitri lituanez e anuloi golin për arsye komplet të pakuptueshme dhe kjo shihet fare qartë në video. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online