VIDEO/ Ekipi që eliminoi Partizanin shënon 5 gola në 45 minuta në kampionat, Edon Zhegrova po del nga vetja

0

Bazeli po përjeton një moment shumë të mirë në nisje të këtij sezoni të ri. Menjëherë pas fitoreve të arritura me Partizanin dhe triumfit të marrë me shifrat 0-2 në javën e parë të kampionatit, po vjen një tjetër triumf për ta. Këtë herë lojtarët e drejtuar nga Rahmen po fitojnë në shifrat 5-0 kundër Sionit. Është ende pjesa e parë, por gjithçka është mbyllur në këto 45 minuta.

Taulant Xhaka e ka nisur nga stoli këtë ndeshje të vlefshme për kampionat, ndërsa Edon Zhegrova ishte titullar. Deri në këto momente lojtari nga Kosova ka dhuruar dy asist dhe po del disi nga vetja pasi pjesa e shërbimit për shokët e skuadrës i ka munguar gjithmonë, duke kërkuar rolin e protagonistit me gol të shënuar. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.