VIDEO/ Edin Xhekon merr për dore Interin, i jep fitoren dhe i afron me Europën

Interi është larguar me tre pikët nga transferta me Sasuolon. Zikaltrit fituan me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme me javën e 9 të Serisë A. Ishte Edin Xheko ai që mori për dore Interin ditën e sotme me dy golat e shënuar.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 44-t, ndërsa në të 60-n Fratesi barazoi shifrat. Por për të marrë tre pikët mendoi sëri Xheko, i cili me kokë shtyn topin në rrjetë në minutën e 75. Tashmë Interi shkon në kuotën e 15 pikëve dhe afrohet ndjeshëm me zonën europiane të tabelën e klasifikimit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online