VIDEO/ E pabesueshme! Shpenzoi 300 milionë euro në janar, presidenti i Chelsea luan me lojëra në telefon gjatë ndeshjes me Fulham

0

Pamjet e pronarit të Chelseat, Boehly, të realizuara gjatë ndeshjes kundër Fulhamit, po përhapen masivisht në rrjetet sociale. Amerikani u bë pronar i skuadrës nga Londra në maj të vitit 2022 pasi Roman Abramovich duhej të shiste klubin.

Chelsea shpenzoi më shumë se 600 milionë euro për transferime këtë sezon, pra që kur Boehly u bë pronar, nga të cilat mbi 300 milionë euro u shpenzuan vetëm në merkaton e janarit. Megjithatë, lojtarët e rinj dhe shumë prej tyre që erdhën, nuk sollën rezultatin e pritur. Pas 21 ndeshjeve të luajtura, Chelsea është në vendin e nëntë me 30 pikë.

Mbrëmjen e djeshme Chelsea u përballë me Fulham. Presidenti i klubit të londinezëve është kapur nga kamerat teksa luan me lojëra në telefon dhe kjo ka acaruar të gjithë tifozët e Chelsea. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.