VIDEO/ E pabesueshme! Përuluni nderit të Ballkanit që gjen gjysmëfinalen, Brazili eliminohet nga Botërori

Kroaci-Brazil 1-1

Brazili është eleminuar në mënyrë të pabesueshme nga Botërori i Katarit. Ekipi i Tite kaloi i pari në avantazh në minutën e 105 me anë të Neymar. Ndërkohë kroatët barazuan me anë të Petkovic kur të gjithë e menduan ndeshjen e mbyllur.

Me shifrat 1-1, gjithçka shkoi në ruletën ruse. Kroacia u tregua sërish e saktë, duke eliminuar Brazilin ashtu si Japoninë. Gjuajtja e Rodrigo do të pritej nga portieri, ndërsa Markuinho goditi shtyllën. Nga ana tjetër kroatët nuk humbën asgjë dhe e konfirmojnë veten si nderi i Ballkanit. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online