VIDEO/ E pabesueshme! Armando Brojës i ndodh prapë, nuk shënon me portën e boshatisur ndaj PSV

0

Armando Broja e ka nisur në mënyrën më të mirë përballjen me PSV. Vetëm 3 minuta e 35 sekonda i kanë mjaftuar futbollistit kuqezi që me goditjen e parë në portë, të përshëndes rrjetën e PSV-së. Ky ka rezultuar si goli më i shpejtë që ka shënuar Viteshe në histori përballë kundërshtarit të PSV.

Por Broja mund të kishte dyfishuar rezultatin me dopietën personale. Makthet e së shkuarës i janë rikthyer sërish këtij sulmuesi që nuk mund të shënojë me portën e boshatisur. Në minutën e 29 të takimit pas i rrëmbeu bukur topin mbrojtësit kundërshtar dhe kaloi portierin, për të bërë në perfeksion të gjithë punën, nuk shënjëstron dot kuadratin me portën e boshatisur. Kjo pjesë i është kthyer më shumë në psikologjike këtij sulmuesi pasi e njëjta situatë u paraqit edhe ndaj Gronigenit. /Sport Ekspres/


Rasti i humbur ndaj Gronigen

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.