VIDEO/ Dyshime të mëdha në fitoren e Bajernit, talenti i Dortmund: Ç’të presësh nga një arbitër që trukon ndeshje

0

Bajerni i Mynihut ka fituar mes polemikash “klasiken“ e Gjermanisë kundër Borusias së Dortumdit. Triumfi 2-3 i bavarezëve ka ngritur dyshime të mëdha, teksa vetë lojtarët e ekipit verdhezi kanë lëshuar akuza mbi arbitrin e sfidës. Haland do të deklaronte se Feliks Cvajer ishte arrogant dhe i mohoi një penallti Rojsit, ndërsa në të njëjtën linjë vendimi me të ishte edhe Bellinghem. Talenti i Dortmundit nuk do të kursehej në intervistën pas ndeshjes, duke kujtuar edhe të shkuarën e arbitrit kryesor të takimit, i cili është akuzuar për trukim ndeshjesh.

“Për mendimin tim nuk është penallti. Humels as nuk po shikonte te topi, po luf.tonte për ta marrë. Topi e godet, por ai as nuk po e shikonte topin. Mund të shikoni edhe shumë vendime të tjera. Por ç’të presësh kur i jepet ndeshja më e madhe në Gjermanisë një arbitri që është akuzuar për trukim ndeshjes?”, ka thënë Bellinghem./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.