VIDEO/ Driblim dhe vendosje e mirë me trup për të mbrojtur topin, kështu debutoi Armando Broja me Chelsea-n e Tuchel

Armando Broja ka debutuar në ditën e sotme me Chelsean. Ekipi i Tuchel arriti që të fitojë me shifrat 0-1 kundë Evertonit falë golit të shënuar me penallti nga ana e Jorginho. Ndërkohë sulmuesi shqiptar hyri në minutën e 75 për të marrë vendin e Havertz.

Në atë moment të lojës ishte Evertoni me topin në zotërim për të kërkuar barazimin. Megjithatë u pa qartazi shpejtësia e Brojës në nisje të aksionit apo për të vendosur në presion mbrojtësin kundërshtar.

Sulmuesi arrin të vendoset mirë me trup duke fituar edhe faull të rëndësishëm për frymëmarrjen e Chelsea dhe njëkohësisht për të vendosur në vështirësi portën kundërshtare. Sigurisht, driblimet nuk mund të mungonin, por këtë herë ishin me limit, ndryshe nga Southampton. Pas një driblimi duhet të vijë menjëherë pasimi. /Sport Ekspres/

Video edited on Kapwing

Video edited on Kapwing

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online