VIDEO/ Dopietë për 2 minuta nga Arbër Zeneli, sulmuesi shqiptar vjen me një gol për kornizë

0

Sezoni i ri në Francë nis më datën 21 gusht dhe klubet kanë nisur punën për të kapur formën e duhur. Reims ka organizuar një miqësore me ekipin slloven të Mariborit. Francezët janë duke udhëhequr 0-2 dhe kjo falë dopietës së ardhur nga këmbët e Arbër Zenelit.

Sulmuesi shqiptar ka tundur 2 herë rrjetën brenda dy minutave, ndërsa në golin e dytë ka shpalosur gjithë klasin e tij. Zeneli kalon përmes pa problem përmes dy kundërshtarëve dhe sapo lirohet nga markimi i tyre shënjestron portën nga jashtë zone. Topi ndalet në trekëndësh, duke realizuar kështu një gol për kornizë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.