VIDEO/ Do e kishin zili edhe mesfushorët më të mirë në botë, shihni pasimin e katapultuar të porterit Ederson nga 50 metra

Në këto vite të fundit, portierët kanë dalë nga mënyra e lojës që ishim mësuar ku duhej vetëm që të mbronin kuadratin. Tanimë nga gardianët kërkohet që të marrin pjesë edhe me kontrollin dhe hapjen e topave, për t’i dhënë dorë jo vetëm mbrojtjes, por edhe sulmit.

Në këtë pikë Edersoni është për notën maksimale. Në fundin e pjesës së parë Ederson ka dhënë një top nga 50 metra për Foden që rezultoi i katapultuar në mënyrë fantastike dhe do e kishin zili edhe mesfushorët më të mirë në botë, por lojtari i Manchester City gaboi para portës. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online