VIDEO/ “Demollari i ri” i Shqipërisë nuk përmbahet në Angli, Adrion Pajaziti i shënon edhe Evertonit U-21

0

Adrion Pajaziti po vazhdon ecuri mbreslënëse te Fulham U-21 dhe mbetet ende në pritje të një ftese nga ekipi i parë. Lojtari shqiptar arriti të shënonte edhe në mbrëmjen e djeshme kundër Evertonit, në atë barazim 1-1, duke u treguar i ftohtë në zonën kundërshtare.

Ky futbollist mund të cilësohet si talenti më premtues në Shqipërinë U-21 të Alban Bushit. Megjithëse ka fare pak ndeshje tek Shpresat, Pajaziti ka spikatur nga të tjerët me potencialin e tij dhe Bushi nuk ngurroj ta cilësonte si “Demollari i ri”. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.