VIDEO | Çmenduri për të kapur topin, sa shumë rrezikoi ky futbollist

0

Një  ndërhyrje e çuditshme në futbollin suedez po bën xhiron botës. Protagonist është bërë mbrojtësi i skuadrës së Elfsborgut, Frederik Holst.

Futbollisti danez bëri çmos për t’i marrë topin kundërshtarit, duke vënë veten në një rrezik serioz, pasi në përpjekje e sipër për të larguar një top vendosi kokën e tij para këmbëve të kundërshtarit.

Fatmirësisht për 24-vjeçarin nuk pati pasoje, madje kundërshtari humbi kontrollin e topit dhe çmenduria e tij u shpërblye.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.