VIDEO/ Çmenduri në Brazil-Argjentinë! Policat brazilianë bëjnë për spital argjentinasit, Mesi shikon dhe Martinez futet në fushë betejë

Argjentina ka mposhtur mbrëmë Brazilin me rezultat 1-0 në Maracana në ndeshjen e javës së gjashtë kualifikuese për Botërorin, por edhe para ndeshjes ka pasur kaos total në përballjen mes policisë dhe tifozëve argjentinas.

Rezultati ra në plan të dytë në fund të ndeshjes, pasi para fillimit të saj pati një përplasje të ashpër mes policisë dhe tifozëve miq, dhe për gjithçka reaguan edhe lojtarët argjentinas, të cilët tentuan të ndalojnë një çmenduri.

Policët kanë goditur me shkopinj tifozët e Argjentinës dhe disa prej tyre kanë përfunduar me lëndime të rënda dhe kanë kërkuar ndihmën e ekipeve mjekësore të gjakosur.

Lojtarët e Argjentinës shkuan menjëherë në atë tribunë dhe i kërkuan policëve të ndalonin, por ata nuk dëgjuan shumë. Por ndërsa Lionel Messi dhe kompania po shikonin se çfarë po ndodhte, Emiliano Martinez i mori gjërat në duart e tij dhe goditi njërin prej policëve. /Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online