VIDEO/ Cikalleshi bën për 6 minuta atë që nuk arriti me Shqipërinë, trullos mbrojtësin kundështar dhe gjetur rrjetën

Sokol Cikalleshi është rikthyer me gol te Koniaspori. Sulmuesi shqiptar tregoi në miqësoret me Kombëtaren se gëzonte një formë mjaft të mirë, teksa flirtoi disa herë me golin me fanellën kuqezi. Por atë që nuk bëri dot me Shqipërinë e arrin për vetëm 6 minuta me Koniasporin.

Lojtarët e klubit turk marrin topin me anë të presionit ndaj ekipit të Goztepes dhe në zotërim të tij vihet Cikalleshi. Ky i fundit hyn në zonë dhe nga aty trullos mbrojtësin kundërshtar, duke e çuar më pas sferën në rrjetë. Ndeshja është ende duke u luajtur dhe mban rezultatin 1-0 në favor të Koniasporit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/