VIDEO/ Cika-shtylla! Si dikur me Shqipërinë kur fati nuk e donte, sulmuesi i afrua golit nga këndi i pamundur në Arabinë Saudite

Al Khaleej ka humbur minimalisht 1-0 në transfertën e sotme kundër Al Batin-it. Ndeshja mund të merrte tjetër rrjedhë, por fati nuk ishte me Sokol Cikalleshin. Sulmuesit i ndodh si dikur me Shqipërinë, kur fati nuk e donte dhe goditjet e tij përfundonin shpeshë në shtyllë apo traversë.

E njëjta situatë edhe sot. Cikalleshi përfitoi nga një keqkuptim i mbrojtësit kundërshtar me portierin. Topi përfundoi në këmbët e lojtarit kavajas, i cili zhvendoset në një pozicion të prirët me portën dhe nga në kënd i pamundur provon të gjejë golin. Por gjuajtja e tij përfundon në shtyllë, duke lënë në fuqi rezultatin 1-0 për Al Batin-in./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online