VIDEO/ Çfarë debutimi për Enriko Papën, mesfushori shqiptar shënon gol në ndeshjen e parë në Turqi

0

Debutimi i Enriko Papës në futbollin turk ka ardhur në mënyrën më të mirë të mundshme për të. Mesfushori shqiptar arrin të shënojë që në ndeshjen e tij të parë me Rizesporin, megjithëse goli i tij nuk arrin t’i japë tre pikët skuadrës. Klubi turk ka barazuar 1-1 me Ankara Keçiorenguçunë. Në minutën e 49 ishte Enriko Papa që u gjet në vendin e duhur dhe në kohën e duhur në zonë.

Mjaftoi një zgjatje e këmbës dhe topi më pas u ndal në rrjetë, ndërsa miqtë barazuan në minutën e 71-të. Enriko Papa la Botoshanin këtë verë, ku përjetoi një sukses të madh në sezonet e fundit. Madje arriti të gradohej edhe kapiten i ekipit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Video edited on Kapwing

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.