VIDEO/ Broja bën me sukses detyrat e trajnerit, Chelsea siguron kualifikimin në raundin e radhës në Carabao Cup

0

Chelsea ka mposhtur sot me rezultatin minimal 1-0 Brighton-in. Ndeshja u vendos nga Jackson, i cili shënoi golin e vetëm të takimit në minutën e 50. Minuta në këtë ndeshje pati edhe për Armando Brojën, megjithëse nuk ishin të shumta. Sulmuesi shqiptar u aktivizua në minutën e 86 dhe bashkë me shtesën luajti për 11 minuta në fushë.

Tifozët patën ovacione në momentin që Broja u fut në fushë, duke treguar qartë pritshmëritë e larta që kanë për lojtarin e Kombëtares sonë. Broja kreu me sukses detyrat e ngarkuara nga Pocchetino, teksa arriti të vononte lojën me mbajtjen e topit në minutat shtesë, duke mos i dhënë mundësi kundërshtarit të sulmonte./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online