VIDEO | Britma e luanit Ibrahimoviç, suedezi shënon dhe i jep fitoren LA Galaksis

0

Los Anxhelos Galaksi duket një ekip mjaft i konsoliduar këtë sezon në MLS, me amerikanët që kanë triumfuar ndaj Real Salt Lake me shifrat 2-1, në sfidën e luajtur pas mesnate.

Heroi i Galaksi ishte dhe një herë tjetër Zllatan Ibrahimoviç, që duket në formë të çmendur këtë sezon. Suedezi shënoi golin e fitores në minutën e 78-të, duke e ngjitur ekipin e tij në vendin e dytë me vetëm një pikë më pak se Los Anxheles.

Goli i tetë ky për sulmuesin në nëntë javë kampionat. Ibra i vodhi mjaft mirë kohën mbrojtësve kundërshtar dhe u lirua në zonë, duke shënuar dhe çuar në festë tifozët e tij.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.