VIDEO/ Askush në “Anfield” nuk u beson syve, Milani përmbys Liverpool-in për dy minuta

E pabesueshme ishte ajo çfarë ofroi fundi i pjesës së parë të duelit midis Liverpool-it dhe Milanit. Të kuqtë kanë gjetur golin që në minutën e 9, kur gjuajtja e Alexander-Arnold devijohet nga Tomori për të përfunduar në rrjetë. Pak minuta më vonë Salah do të gabonte nga pika e bardhë e penalltisë, por Liverpool vijon të mbajë kuqezinjtë në zonën e vetë.

Por atëherë kur dukej se Milani e kishte harruar se çfarë ishte Champions League për ta vjen edhe surpriza e madhe. “Djalli” zgjohet dhe përmbys ekipin e Klopp për vetëm dy minuta. Rebiç tund rrjetën në minutën e 42-të, ndërsa në të 44-tën ishte Brahim Diaz që i jep epërsinë Milanit. Pas kësaj askush nuk mund ti besonte syve në “Anfield”, që shtanget nga kthimi i papritur i rezultatit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

https://twitter.com/YoMoralista31/status/1438227837295734789

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online