VIDEO/ Arsyeja pse Koeman këmbënguli aq shumë për ta blerë, Depay tregon klasin me supergolin për Barcelonën

0

Memphis Depay ishte një nga emrat që u kërkua me ngulm nga trajneri Koeman për të veshur fanellën e Barcelonës. Një krye të një viti klubi katalanas i plotëson dëshirën e madhe të merkatos kreut të pankinës, duke sjellë në “Camp Nou“ bashkëkombasin e tij. Sulmuesi holandez justifikon menjëherë besimin e Koeman, teksa është bërë protagonist në testin e sotëm miqësor me Stuttgart.

Në minutën e 20 Depay merr një top të bukur në zonë, ku tregon klasin dhe driblon mbrojtësin kundërshtar, për të realizuar më pas një supergol për ekipin e tij. Barcelona është duke udhëhequr në shifrat 1-0 falë golit të futbollistit holandez, që duket se do të jetë një element i rëndësishëm në sezonin e rij për katalanasit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.