VIDEO/Anormale! Ndërhyrja që i bëri stjuardi i rrezikon finalen e Europianit, Morata: Ishte karton i verdhë

Do të ishte çmenduria më e madhe në historinë e futbollit! Pasi tregoi shpirtin e sakrificës dhe mori vlerësime për fitoren ndaj Francës në gjysmëfinalen e Europianit, Morata rrezikon finalen e madhe në Gjermani.

E gjitha kjo pasi në momentin kur një tifoz hyri në fushë, stjuardi e ngatërroi dhe ndërhyri me sparkat ndaj Moratës. Sulmuesi ndieu menjëherë shqetësime, ndërsa trajneri i Spanjës u shpreh se duhej të vlerësohej shkalla e dëmtimit para finales. Ndërkohë ishte vetë Morata që qetësoi disi tifozët me humorin e tij: “Jam mirë, por ishte karton i verdhë për stjuardin”. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/