(VIDEO) Aludimet për bilancet, Milani përgjigjet në 65 sekonda!

0

 

Shumë zëra, aludime dhe madje edhe akuza të forta, shpesh nga drejtues të rëndësishëm të futbollit dhe jo vetëm. Por, ndryshe nga herët e tjera, kur Fasone ka ndërhyrë gjithmonë personalisht dhe ka replikuar, këtë herë kuqezinjtë e Milanit kanë vendosur ndryshe, ndoshta të shtyrë edhe nga këmbëngulja për të hedhur “baltë” mbi “Djallin”.

Me një video që zgjat vetëm 1 minutë e 5 sekonda, Milani ka dashur të hedhë të zezë mbi të bardhë te numrat e merkatos së saj. Ja të dhënat zyrtare të bëra publike nga klubi kuqezi. Në fund, mbyllja vjen me këtë mesazh: “Këto janë numrat tonë të vërtetë”.

 

11                           janë lojtarët që janë blerë rregullisht gjatë kësaj vere

3                              janë lojtarët të cilët kanë nënshkruar rinovimn e kontratës

80                           janë milionat e eurove në garanci bankare që Milani ka depozituar në bankë muajin e fundit

0                              janë eurot që Milani ka ekspozim borxh drejt sistemit të bankave

0                              janë eurot paradhënie të kredive të reja nga closing, pra mbyllja e akordit, më tej

130                         milionë euro janë kërkuar financim nga fondi Elliott për t’u rimborsuar Brenda muajit të tetorit 2018

236                         janë milionat relativë me bilancin e sezonit të shkuar

263                         janë milionat e fitimeve të parashikuara për këtë sezon

84                           janë milionat e akorduar për rritjen e buxhetit. Gjithçka e miratuar pas closing

Maksimal             Impenjim maksimal i futbollistëve, stafit dhe tifozëve të AC Milanin

E përjetshme     Dashuria e tifozëve tanë në të gjithë botën

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online