VIDEO | Alioski shkëlqen përballë Celinës, dy asiste për t’i siguruar Lidsit kreun

Ezgjan Alioski ka qenë protagonisti i takimit të sotëm midis Lidit dhe Suonsit, që u mbyll me fitoren 2 – 1 të vendasve. Mëngjarashi i lindur në Prilep dha asistin në të dy golat që i siguruan trepikëshin skuadrës së Marselo Bielsës.

Për Suonsin u aktivizua që nga minuta e parë talenti i përfaqësueses së Kosovës Bersant Celina, por ky i fundit nuk arriti do të linte gjurmë në këtë takim.  Me këtë fitore skuadra e Lids Junajtid shkon në kuotën e 61 pikëve dhe kap kreun e tabelës së Championship-it, kur kanë mbetur dhe 14 ndeshje deri në përfundim të edicionit.

 

 

Standings provided by Sofascore LiveScore

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online