VIDEO/ Aksioni që i thotë të gjitha për trajnerin Tuchel, Chelsea është transformuar tërësisht

Aventura e Tuchel tek Çelsi po shkon më së miri. Nën drejtimin e trajnerit gjerman, “blutë e Londrës” numërojnë 10 ndeshje pa humbje. Në sfidën e fundit Çelsi mposhti Liverpulin me rezultatin 0-1, duke u ngjitur kështu në vendin e katërt.

Por përveç rezultateve, skuadra e Tuçelit prodhon dhe lojë të bukur. Në minutën e 68-të Çelsi dhuroi një aksion fantastik. Duke e nisur topin nga mbrojtja, me disa pasime shumë të shkurtra dhe mjaft shpejt arritën në sulm, pavarësisht presionit të madh të kundërshtarit. Kjo tregon dhe njëherë futbollin e shpejtë që preferon ish trajneri I PSG dhe Dortmundit. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online