VIDEO/ Aksioni perfekt dhe britimat e Strakoshës drejt shokëve të skuadrës, goli që i dha Portos kualifikimin

Porto ka arritur të kalojë në fazën tjetër të Europa League, teksa ka barazuar në shifrat 2-2 në Itali kundër Lacios. Portugezët fituan përballjen e parë në shifrat 2-1 dhe kanë kaluar kështu pengesën e radhës në rrugëtimin e tyrë në këtë kompeticion.

Goli i parë i erdhi nga Immobile, ndërsa Taremi barazoi nga penalltia në minutën e 31-të. Ndërkohë në pjesën e dytë Porto arrin të dyfishojë rezultatin me anë të një askioni perfekt, që në fund përkthehet në gol nga Uribe. Strakosha mposhtet për herë të dytë në këtë takim, duke mos i kursyer britmat për shokët e skuadrës që ndodheshin në prapavijë. Ky ishte goli që shmangu kohën shtesë, teksa Lazio tundi rrjetën në minutën e 95 me anë të Cataldi-t./Halit Delibashi-Sport Ekspres/