VIDEO/ A ndodhet edhe Armando Broja? Chelsea fluturon për në Dublin, gati për “Premier League”

Chelsea po bëhet gati për Premier League dhe po vazhdon me fazën përgatitore. Në axhendën e bluve të Londrës ishte udhëtimi për në Dublin, ndërsa Tuchel ka marrë gjithë futbollistët që ka në dizpozicion. Mes tyre ndodhet edhe sulmuesi i Shqipërisë, Armando Broja. Pas golit dhe asistit të dhënë me Peterbourg, futbollisti shqiptar i ka rritur kreditet vetes për të qenë pjesë e ekipit të parë dhe për t’u mos menduar huazimi.

Në listën e trajnerit Tuchel për këtë udhëtim janë të përfshirë gjithashtu edhe: “Edou Mendy, Tammy Abraham, Jake Clarke-Salter, Trevoh Chalobah, Conor Gallagher, Davide Zappcosta, Matt Miazga, Lucas Bergstrom, Malang Sarr, Ruben Loftus-Cheek, Ross Barkley, Christian Pulisic, Callum Hudson-Odoi. Dujon Sterling, Charly Musonda dhe Danny Drinkëater. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online