VIDEO/ 920 kilometra…dashuri, Guerrils fituan edhe në Slloveni!

0

Pasuria më e madhe një klubi futbolli janë tifozët dhe ky tashmë është një fakt i pamohueshëm. Pa tifozerinë, thirrjet e tyre dhe duartrokitjet, sigurisht, ky sport i mrekullueshëm do të bëhej tepër i mërzitshëm dhe, madje, si të shohësh një film në kinema, i vetëm dhe pa asnjë person tjetër… Emocione zero dhe asnjë inkurajim për të përjetuar momentin…

Un nostro fan presente allo Stadion Ljudski vrt, il giardino del popolo, per assistere alla gara di Europa League tra Maribor e Partizani Tirana, ci manda questo video. Compatto il battimani degli Ultras Guerrils, gruppo seguace del Partizani giunto fino in Slovenia dopo aver attraversato i Balcani per 920km.

Gepostet von Prossima Fermata Marakana am Donnerstag, 19. Juli 2018

Dhe, nëse Partizani në fushë ende nuk bind dhe i ka dhënë lamtumirën Europës, në tribunën e stadiumit “Stadion Ljudski vrt”, Ultras Guerrils, zemra e tifozerisë së kuqe, kanë dhuruar spektakël, duke oshëtirë në një stadium të mbushur me sllovenë…

L'immagine può contenere: una o più persone e spazio all'aperto

Plot 920 kilometra të përshkruara dhe një tjetër “luftë” e fituar prej tyre… Kujtojmë që përpara dy vitesh, ata udhëtuan deri në Sllovaki, për sfidën ndaj Slovan Bratislavës, duke përshkruar thuajse 1300 kilometra dhe ndeshja u anulua, pas dënimit të Skënderbeut, teksa Partizani kaloi në turin e dytë kualifikues të Champions League, ndaj Ferencvaroshit, duke u kualifikuar në të tretin.

Risultati immagini per salzburg ultras guerrils

Madje, edhe në Salcburg, tifozët e kuq ishin të pranishëm… Kilometrat? 1200! Por, për ata pak rëndësi ka distanca. Fundja, edhe në Groenlandë do ta ndiqnin Partizanin!

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.