(VIDE) Lila, nga festa te drama, tifozët bien në fushë!

0

Amiens-Lilë duhet të ishte një ndeshje normale, si gjithë të tjerat, por nuk ka qenë kështu… Jo për rezultatin dhe aspak për rëndësinë, po për incidentin e ndodhur pak më parë, kur po luhej pjesa e parë dhe kur skuadra mike e drejtuar nga Bielsa do të shënonte golin e avantazhit 0-1.

Arbitri është detyruar të ndalojë gjithçka, pasi nga tribuna ku ndodheshin tifozeria mike, pra e tyre, barriera nuk ka mbajtur dhe tifozët kanë rënë në katërkëndorin e blertë. Në fillim u duk sikur nuk ishte diçka e rëndë, por më pas tre persona janë në gjendje kritike dhe u dërguan në spital.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online