Vërshëllyen në minutën e heshtjes për ndarjen nga jeta të Beckenbauer, zbulohet arsyeja e çuditshme: Është çështje tradite në Arabinë Saudite

Para fillimit të ndeshjes gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës mes Real Madridit dhe Atletico Madridit në Riad të Arabisë Saudite, ka ndodhur një turp i madh. Në minutën e heshtjes për ndarjen nga jeta të legjendës Beckenbauer, tifozët nisën me vërshëllima dhe britma. Caden SER bisedoi me disa gazetarë pas ndeshjes, të cilët shpjeguan gjithë situatën e ndodhur,

“Kjo nuk ka të bëjë me Beckenbauer, por me një çështje kulturore. Është një çështje zakoni apo tradite në Arabinë Saudite. Të gjithë janë inatosur që kemi një minutë heshtje këtu,” thanë gazetarët. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online