VAR-i nuk punon saktë në ndeshjen Arsenal-Newcastle, Aubameyang humbet me portën e boshatisur

0

Arsenali është rikthyer te fitorja në “Premier League” duke triumfuar në shifrat 3-0 ndaj Neëcastle. Një provë e mirë kjo e djemve të Artetas që tashmë gjenden në kuotën e 27 pikëve dhe shohin me objektivin drejt vendeve që të japin mundësinë për t’u kualifikuar në Europë.

Gjatë pjesës së parë e ka tërhequr gjithë vëmendjen Aubameyang. Ky i fundit ka shpërdoruar shansin e artë teksa gjendej me portën e boshatisur, duke e dërguar topin shumë larg kuadratit. Por gafën e ka shlyer në pjesën e dytë pasi ka dribluar bukur mbrojtësin e Neëcastle, për të gjetur rrjetën në minutën e 50.

Goli i Saka në minutën e 60 do t’i dërgonte shifrat në 2-0, me të majtën e sulmuesit që ishte e pandalshme për portierin kundërshtar në brëndësinë e zonës. Ndërkohë për golin e tretë mendon sërish Aubameyang, së bashku me VAR.

Cedric ka dalë nga fusha së bashku me topin, për të gjetur Aubameyang, i cili nuk ka gabuar këtë herë me portën e boshatisur. VAR ka ndërhyrë për të parë rastin në fjalë, atje ku dukej qartësisht se topi e kishte kaluar vijën. Megjithatë ky gol të akordohej si i rregullt dhe për fatin e mirë historia e ndeshjes ishte e mbyllur, pasi në të kundërt do të kishte shumë polemika. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.