Van Dijk: Kjo ndeshje do të shërbejë si pikë kthese

Virxhin Van Dijk ishte protagonist në ndeshjen e djeshme, ku Holanda mundi Gjermaninë me rezultatin 3-0. Kapiteni shënoi golin e parë dhe beson se pikërisht një ndeshje e tillë do të shërbejë si pika e kthesës pas një periudhe shumë negative.

Holanda ka kaluar një moment të vështirë, pasi si në Kampionatin e  fundit Europian ashtu dhe në Kupën e Botës, nuk kishte arritur që të kualifikohet. Tashmë ka nisur një kapitull i ri për “tulipanët”, të cilët mund të

“Ndonëse në momente të caktuara hasëm pak vështirësi, në fund morëm një fitore 3-0, kundër një skuadre të madhe si Gjermania. Edhe pse kaluam në avantazh e dinim se na duhej dhe një gol tjetër për të marrë fitoren dhe nuk u tërhoqëm. Kemi punuar shumë për të arritur tek këto rezultate. Kemi bërë një punë të madhe për të marrë këtë rezultat. Kemi dominuar në këto ndeshje. Them se kjo ndeshje do të jetë dhe si pika e kthesës për rikthimin tonë, pas dështimit për të shkuar në Kupën e Botës”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online