Ultimatumi për fitoren në “Champions League”, iku si kampion dhe Zidan rrezikon “turpërimin” me shkarkim

0

Zinedine Zidane nuk po arrin të mbajë premtimin e rikthimit të Realit të magjishëm dhe kjo situatë ka filluar të acarojë drejtuesit e skuadrës. Madrilenët janë në vendin e katërt në kampionat dhe kanë fituar vetëm 2 nga 5 ndeshjet e fundit. Mediat spanjolle deklarojnë se francezit i është dhënë ultimatum për tu kualifikuar në fazat finale të Uefa Champions League.

Kjo tregon që Reali Madridit duhet ta fitojë me patjetër ndeshjen ndaj Borussia Mönchengladbach, në mënyrë që të vazhdojë të jetë në krye të pankinës.  Zinedine Zidane ka treguar gjithmonë që është një person që nuk trembet nga presionet e shumta. Këtë e ka shfaqur si në kohën kur ishte lojtar, gjithashtu edhe si trajner, kur fitoi 3 tituj kampion europe radhazi me madrilenët. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.