U përfol si kandidat për Vllazninë, Martini ironizon klubin shkodran

0

“Kam takuar shumë kandidatë për të marrë drejtimin e Vllaznisë. Hasan Lika nuk është i vetmi, pasi është Edi Martini, Ervis Kraja, Baldo Ranieri dhe Xhokoviç”, – u shpreh Suad Lici në daljen e tij publike si administrator i Vllaznisë. Në listën e kandidatëve, ai përfshiu dhe Edi Martinin.

Ky i fundit një figurë e nderuar në Shkodër, pasi mbahet mend për kontributin e tij si futbollit, një karrierë jo shumë e shquar si trajner, por ka provuar të bëjë dhe menaxhimin e lojtarëve. Ashtu si çdo kush që merret me sport në Shqipëri.

Martini nuk mund të qëndronte pa reaguar për statusin e klubit në “Facebook” që kërkonin trajner me anë të një shkrimi në “Facebook”. Ai ka shpërndarë postimin e klubit dhe shkruan:

 

Nuk dihet nëse ky shkrim do t’u pëlqejë drejtuesve të Vllaznisë, pasi Martini ishte një kandidat për të marrë drejtimin e klubit, ndërsa tani shfaqet tepër kritikues ndaj kuqebluve. Mbase ai ka marrë një përgjigje negative, ku i dihet…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.