U përfol për një kalim tek Milani, përfaqësuesit e lojtarit i “mbyllin derën” kuqezinjve

0

Ditën e sotme mediat italiane publikuan lajmin se mes Milanit dhe Lionit kishtë një akord total për një kalim të Depait tek kuqezinjtë. Një blerje e 26 vjeçarit do të ishte një përforcim i shkëlqyer për Milanin, teksa arriti të kompletojë dhe kalimin e talentit Tonali. Por festa tek tifozët e “djallit” zgjati shumë pak, pasi pak orë më parë përfaqësuesit e lojtarit kanë mohuar absolutisht një transfertim të Depaj tek Milani, duke theksuar se i vetmi ekip ku klienti i tyre mund të shkojë është Barcelona.

“Nëse Memfis largohet nga Lion do te jetë vetëm për Barcelonën. Milani e ka kërkuar Depain në të kaluarën, por tani situata është ndryshe, klubi nuk e ka në plan të nënshkruaj me një sulmues anësor të majtë apo qendror në këtë merkato.”- deklaroi agjenti i lojtarit./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.