U bë fakt i kryer firma me Parmën, sulmuesi shqitpar nuk kënaqet me pagën dhe kthen sytë nga klubi i Premier League

0

Parma nuk do të jetë e ardhmja e Andi Zeqirit, të paktën jo deri sa të përputhen kushtet financiare. Firma me skuadrën e Serie A u bë thuajse një fakt i kryer, por paga ka qenë problem që ka ndarë të dy palët nga marrëveshja. Zeqiri kërkonte më tepër nga ç’mund të ofronte Parma dhe nuk ka mbetur i kënaqur me shifrën që do të merrte në llogarinë e tij bankare në fund të çdo muaji. Për këtë arsye negociatat kanë ngrirë.

Në këto kushte, lojtari shqiptar ka kthyer sytë nga Premier League, aty ku sheh klubin e Brighton-it të presë për një marrëveshje. Është vetë menaxheri i futbollistit 21-vjeçar ai që  e shtyn Zeqirin drejt elitës së futbollit anglez, ndërsa nuk mungon as interesi nga Bundesliga./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.