U akuzua se ishte vendosur një burrë në futbollin e femrave, reagimi nga Irani: Justifikim për humbjen

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në një ndeshje për futboll për femra mes Iranit dhe Jordanisë. Miqtë akuzuan federatën iraniane se në portë kishin vendosur “një burrë”. Zohreh Koudaei ishte protagoniste kryesore në fitoren e ekipit të femrave të Iranit, pasi ndeshja shkoi në 11 metërsha.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i futbollistes iraniane, e cila akuzoi Jordaninë se do të gjejë një alibi për humbjen. “Të flasësh për gjininë e portieres është vetëm justifikim për të mos pranuar humbjen”. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online