Turpi kalon mbi tifozët e ekipit nga Armenia, hapin pankartën ndaj Crevena Zvezdës: Karabaku është Armeni, Kosova është Serbi

0

Ashtu si Kosova dhe Armenia kanë qenë shtete vikti.ma të geno.cidit. Megjithatë, shteti armen ka zgjedhur të mos e përkrahë Kosovën, por duke e quajtur atë si pjesë të Serbisë. Në ndeshjen kundër Crvena Zvezdas, tifozët e Pyunikut shpalosën banerin me fjalët “Karabaku është Armeni, Kosova është Serbi”.

Ndeshja mes Pyunik Jerevan dhe Crvena Zvezda ishte e vlefshme për turet kualifikuese të Uefa Champions League, por e gjitha vëmendja shkoi nga politika agresive dhe përçmuese e shteteve që nuk e njohin Kosovën. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.