Tronditet futbolli amerikan, lojtari del hapur: Jam gay!

Emër i rëndësishëm i MSL-së

0

Një lajm i fortë ka kthyer vëmendjen drejt kampionatit amerikan të futbollit dhe skuadrës së Minesota Juanited. Futbollisti i këtij ekipi, Kolin Martin, ka deklaruar publikishit se është gay. Mesfushori 23-vjeçar e ka bërë publik vendimin përmes rrjetit të tij social “twitter”.

“Këtë mbrëmje, skuadra ime, Minesota Junajted, po mban natën e tyre të krenarisë. Një mbrëmje e rëndësishme për mua, pasi do të deklaroj publikisht, për herë të parë, se jam një lojtar gay i kampionatit amerikan të futbollit. Kam qenë i deklaruar si gay për një kohë të gjatë te familja, shokët e mi, por dhe shokët e skuadrës.

Kam luajtur futboll për 6 sezone në MSL. 4 vite i kam kaluar te DC United, ndërsa 2 vite te Minesota. Jam shumë i lumtur që të gjithë anëtarët e ekipit e dinë se jam gay. Kam marrë shumë mbështetje nga njerëz të ndryshëm në kampionatin amerikan dhe kjo e bëri vendimin tim dhe më të lehtë. I falenderoj të gjithë”, – tha ndër të tjera, Kolin Martin.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.