Trajneri i Shqipërisë e thotë hapur në Itali: Nuk e shikoj Armando Brojën te Napoli, është shumë individual

0

Reja e ka kërkuar prej kohësh që ta shoh Armando Brojën te Napoli. Megjithatë trajneri i Shqipërisë, është shprehur së fundmi për mediat italiane se sulmuesi shqiptar nuk është i përshtatshëm, të paktën jo për Napolin.

Këtë e ka bazuar në faktin se Broja është individual në lojën e tij dhe te Napoli ka një përplasje me Osimhen. “Armando Brojën nuk e shikoj te Napoli, është shumë individual, më duket si Osimhen. Me Raspadorin besoj se Spaleti ka gjetur formacionin ideal”, u shpreh Reja. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.