Tifozët e Francës vërshojnë me komente ndaj lojtarëve të tyre dhe u tregojnë origjinën se nga vijnë, dy futbollistët detyrohen të…

E njëjta histori vazhdon gjithmonë, më parë te Anglia, tani vjen te Franca. Një lumë komentesh ka vërshuar mbi dy futbollistët e francezëve, Aurelien Tchouameni dhe Randal Kolo Muani. Tifozët francezë kanë zgjedhur që ta shfryjnë inatin e tyre tek ta.

Sigurisht, me komente r.aciste duke i treguar ngjyrën e lëkurës dhe origjinën se prej nga vijnë. Një shembull i qartë ky dhe mesazh i pastër se çdo futbollist duhet të përfaqësojë vendlindjen e tij, pasi në rast të dështimit, situata të tilla do përsëriten shpesh në tokën e huaj. Për këtë arsye, Tchouamneni dhe Kolo Muani kanë zgjedhur që të bllokojnë komentet në Instagram. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online