Të përjashtuarit e botës! Nuk po gjejnë dot një kundërshtar për miqësore, Rusia beson se tani do të zbresë në fushën e lojës

0

UEFA dhe FIFA e kanë përjashtuar Rusinë nga të gjitha garat. Sikur të mos mjaftonte me kaq, gjithashtu Qeveritë e futbollit vendosën që asnjë kundërshtar të mos pranonte që të ndeshej me Rusinë derisa të përfundojë marrëzia në Ukrainë.

Në Europë është thuajse e pamundur që Rusia të gjejë një rival për të zhvilluar një përballje. Ndërkohë akordi u mendua se u arrit me Iranin, por në fund edhe këta të fundit do të refuzonin që të përballeshin me frikën e dënimeve. Së fundmi mediat ruse shprehin sigurinë se Rusia do të zbres në fushën e blertë për t’u përballur me Arabinë Saudite në nëntor. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.