Talenti shqiptar “më i mallkuar”, do të kthehet në fushë me ekipin e Premier League brenda pak ditësh

0

Meritan Shabani mund të quhet talenti shqiptar “më i mallkuar”. I formuar te akademia e Bayern Munchen, mesfushori shihej me potencial të jashtëzakonshëm te bavarezët dhe shpeshherë është grumbulluar në ekipin e parë.

Më pas erdhi edhe transferimi i tij te Ëolves në Premier League. Megjithatë dëmtimet e shumta e kanë lënë jashtë fushës për një kohë të gjatë. Fatmirësisht, mediat në Angli raportojnë se 22-vjeçari do të rikthehet sërish në fushë në fillimin e muajt prill. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.