Browsing Tag

Xheison Murijo

Nuk bindi te Barça, përfundon te Sampdoria

Barcelonës iu desh të huazonte një qendërmbrojtës pas largimit të Jerri Mina në Everton. Në janar erdhi Xhejson Murijo nga Valencia për të zëvendësuar kolumbianin tjetër. Në fakt Murijo rezultoi një dështim në Katalunjë, duke mos u shfaqur…

Valverde i sinqertë: Ja pse zgjodha Murijon

Blerja e parë për merkaton e dimrit ishte ajo e mbrojtësit të Valencias, Xhejson Murijo. Skuadra katalanase ka vuajtur shumë në qendër të mbrojtjes këtë gjysmë të parë të sezonit, pasi si Umtiti si edhe Vermalen janë dëmtuar dhe u është…

Arrihet marrëveshja, Barcelona gjen mbrojtësin e munguar

Barcelona është prej kohësh në kërkim të një mbrojtësi dhe drejtuesit e klubit kanë arritur akordin për përforcimin e repartit difensiv. Flasim për Xheison Murijon, mbrojtësin kolumbian të Valencias. Ish-lojtari i Interit do të…