Browsing Tag

Xhanluixhi Bufon

Bufon tregon ndarjen me Juven: Në finale kundër tyre? Kurrë!

Xhanluixhi Bufon u largua në verë nga Juventusi, mbas një jete me bardhezinjtë. 40-vjeçari ishte në dilema për t’i dhënë fund karrierës së shkëlqyer, por PSG e bindi italianin të vazhdonte edhe ca. Klubi francez ka formuar një ekip shumë të…

Bufon zbulon dëshirën “e pathënë” të Dani Alvesh

Xhanluixhi Bufon dhe Dani Alvesh janë shokë skuadre te PSG, por kanë luajtur së bashku dhe te Juventus për një sezon. Portieri italian ka zbuluar një detaj interesant në lidhje me mbrojtësin brazilian. Bufon ka fituar Botërorin e…